מחירי הדירות החדשות בפראג ממשיכים לעלות... (2017)

דירה חדשה

המחירים של דירות חדשות בפראג לא צפויים לרדת בשנים הקרובות ונכון לסוף המחצית הראשונה של 2017 המחיר של מ"ר בממוצע עמד על 75,791 קרונות צ'כיות. עלייה של 15% לעומת השנה שעברה לפי נתוני חברות הנדל"ן Trigema, Sanska ו-Central Group. למעשה, בשנתיים האחרונות מחירי הדירות החדשות בפראג גדלו ביותר מ-33% ואיתו שכר הדירה - הוא עלה בששת החודשים הראשונים של 2017 בקצב גדול עוד יותר מאשר מחירי הדירות.

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הצ'כית, נבנו בפראג בשנה האחרונה 1342 דירות חדשות, כלומר ירידה של 25% בחצי שנה במלאי של דירות חדשות לרמה של 3600 דירות. הקבלנים בפראג טוענים שהסיבה לכך היא התהליך הארוך שיש נכון להיום לקבלת אישורי בנייה. לטענתם, בדנמרק התהליך כולל 5 שלבים בעוד שבצ'כיה הוא מורכב מ-33 שלבים שונים, מה שגורם לפרויקט בנייה בפראג להימשך בממוצע 8 שנים – מהן שנתיים בנייה בפועל ו-6 שנים של קבלת אישורים.

אבל ההיצע הנמוך אינה הסיבה היחידה לעליות המחירים ויש להוסיף לכך סיבות נוספות: ביקוש רב שנתמך בצמיחה הכלכלית, עלייה בשכר הריאלי וכן האטרקטיביות של העיר שנחשבת לאחד ממוקדי התעסוקה הגדולים באירופה. עם זאת, אנליסטים צופים שהעליות במחירי הנדל"ן יואטו אבל המגמה לא תשתנה. לדבריהם, רק משבר בלתי צפוי בתחום הכלכלי או הפוליטי יכולים לגרום לירידה במחירי הדירות.

רוצים לשמוע הצעות מעניינות על דירות מפרוייקטים חדשים בפראג? 

דברו איתנו כאן