הדרכון הצ'כי - בין עשרת הדרכונים החזקים בעולם

דרכון צ'כי
המדד שקובע את הדירוג של דרכון מסוים לוקח בחשבון את מספר המדינות בהם בעל הדרכון יכול לבקר בלי ויזה מראש או לקבל ויזה מיד עם הגעתו אל היעד. בדרך כלל, מדינות שכרתו ביניהם הסכם בנושא מציעות אחת לאזרחי השניה כניסה חופשית למדינה.

אפשר לומר שמחזיקי דרכון אמריקאי או בריטי הם ברי המזל הגדולים ביותר. נכון להיום, הם יכולים לבקר ב-147 מדינות בלי צורך בהוצאת ויזה. לעומתם, מחזיקי דרכון אוסטרלי יכולים לבקר ב-138 מדינות בלי צורך בהוצאת ויזה.

בדומה לאוסטרליה, מחזיקי דרכון צ'כי, המדורג תשיעי מבין כולם, יכולים לבקר ב-138 מדינות בלי צורך להוציא ויזה. רחוקים מרחק מדינה אחת מהדרכון הניו זילנדי הממוקם במקום השמיני.

אזרחי צרפת, גרמניה, דרום קוריאה נמצאים במקום השני ויכולים להכנס ל-145 מדינות בחופשיות.

במקומות האחרונים ברשימת הדרכונים המבוקשים בעולם נמצאות בהוטן (40), מיאנמאר (28), נפאל, עיראק ואפגניסטאן (38), צפון קוריאה (44). באותה מידה קשה להוציא ויזה למדינות אלה. מבקרים במדינות עם תנאי כניסה לא כל כך ידידותיים מחייבות ברוב המקרים למסור להם מידע על כניסתו ויציאתו של המבקר במדינה, מכתב הזמנה, מידע מפורט על מקומות השהייה במדינה במהלך הביקור כמו גם הטלת אגרות על המבקרים. טעויות במסירת הפרטים יכולות לגרום להשהיית הויזה, או גרוע מכך, לביטולה.

רשימת המדינות עם הדרכונים החזקים בעולם

 1. ארה"ב, בריטניה (147)
 2. צרפת, דרום קוריאה, גרמניה (145)
 3. איטליה, שבדיה (144)
 4. דנמרק, סינגפור, פינלנד, יפן, לוקסמבורג, הולנד (143)
 5. שוויץ (142)
 6. ספרד, נורבגיה, אירלנד, בלגיה, פורטוגל (141)
 7. קנדה, יוון, אוסטריה, מלזיה (140)
 8. ניו זילנד (139)
 9. צ'כיה, אוסטרליה, הונגריה (138)
 10. פולין, סלובקיה (137)

רשימת המדינות עם הדרכונים הגרועים בעולם

 1. עיראק, אפגניסטאן, נפאל ואתיופיה (38)
 2. מינאמר, דרום סודאן (28)

ואם במקרה תהיתם היכן ישראל ממוקמת אז הדרכון הישראלי יחד עם עמיתו הארגנטינאי נמצאים במקום ה-16 מתחת לבולגריה וליכטנשטיין ומעל ברזיל, מונקו ורומניה.

אם ברצונכם לקבל דרכון צ'כי והנכם זכאים לכך, קראו כאן מידע נוסף על כך או צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.