חדש! ניתן להעביר כספים לצ'כיה ללא צורך בפניה לרשות המסים

נשלח 2 באוק׳ 2017, 23:37 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 2 באוק׳ 2017, 23:46 ]

עדכון: אפשר להעביר כספים לצ'כיה ללא צורך בפניה למשרדי רשות המסים

המסלול הירוק, עליו הכריזה רשות המיסים ב-26.09.2017, הופך את ההשקעה בצ'כיה למשתלמת ולקלה מאי פעם! 

אחד מהחסמים העיקריים בהם נתקלו עד כה ישראלים אשר משקיעים בחו"ל (למשל, רוכשים מניות בתאגידים מקומיים או רוכשים נכסים לוקאליים) הייתה חובת ניכוי המס במקור בעת תשלום כספים (המעוגנת בסעיפים 164 ו- 170 לפקודת מס הכנסה), אשר קבעה דין אחד לכל העברות הכספים, בין אם הן נחשבו כהכנסה חייבת במס ובין אם לאו. כתוצאה מכך, נדרשו המעבירים לספק לבנקים אישורי פטור מניכוי מס במקור, מה שהאריך וסיבך מאד עסקאות כאלה, ולפעמים, הפך אותן לבלתי משתלמות או פגע בהתחייבויות התשלום שלהן (כאשר יצאו לפועל).

המסלול המקוצר להעברת כספים לצ'כיה

ב-26 בספטמבר 2017 פרסמה רשות המיסים, הודעה, על פיה, בחלק מהמקרים, תתאפשר העברת הכספים לחו"ל במסלול ירוק ללא הצורך בפניה למשרדי רשות המסים לקבלת אישור, אלא באמצעות חתימה על הצהרה מתאימה (הנכללת בטופס 2513/2). הטופס ימולא על ידי מעביר הכספים ויימסר לבנק, שם יישמר ויוצג בפני רשות המיסים, על פי דרישתה. במסגרת ההצהרה נדרשת חתימת המעביר על כך, שהוא מודע לסמכותה של רשות המיסים לקבוע ניכוי מס במקור, במקרה ותתגלה אי התאמה כלשהי בין פרטי הבקשה לבין ההעברה שבוצעה בפועל.

המסלול הירוק המקוצר מתייחס למקרים הבאים: 

1. התשלום מיועד לתושב מדינת אמנה ולחשבון בנק הנמצא במדינת אמנה

רשימת 53 מדינות האמנה נמצאת בסעיף 6 של הטופס, וכוללת את צ'כיה. חשבון הבנק ותושב החוץ אינם מחויבים להימצא באותה מדינת האמנה. 

2. ההעברה נעשית עבור אחד מסוגי התשלומים הבאים: 

  • השקעה במניות 
  • השקעה בנדל"ן או בנכסים מוחשיים אחרים 
  • מתן הלוואה לתושב חוץ 
  • מתן הלוואת בעלים
זהו, עכשיו הכל עומד להיות קצר, קל ומשתלם יותר!

אנחנו, אנשי המקצוע ב-Conbiz, יכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור העסק שלכם. לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ - תוכלו ליצור איתנו קשר כאן עוד היום.

לא מפתיע: כלכלת צ'כיה מצליחה גם ברבעון השני של 2017

נשלח 26 בספט׳ 2017, 4:12 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 26 בספט׳ 2017, 4:13 ]

כלכלת צ'כיה מצליחה גם ברבעון השני של 2017 

כלכלה בצמיחה

המספרים מוכיחים שכלכלת צ'כיה היא מהכלכלות החזקות באירופה. התמ"ג ברבעון השני של 2017 היה גבוה ב-2.5% לעומת הרבעון הקודם. זוהי עלייה של 4.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בצ'כיה (ČSÚ), נתונים אלו גבוהים יותר מהתחזית שצפתה 2.3% עלייה ברבעון ו- 4.5% עלייה לעומת אשתקד.

הנתונים מוכיחים שהצמיחה המהירה שנרשמה ברבעון הראשון של 2017 נמשכת. למעשה, זוהי הוכחה שהכלכלה הצ'כית היא אחת הכלכלות בעלות קצב הצמיחה המהיר באיחוד האירופי. ההתפתחויות החיוביות של הכלכלה הצ'כית נבעו מעלייה בביקושים הן מבחינה מקומית והן מבחינה גלובלית.

אמנם הנתונים הפתיעו לטובה גם את התחזיות של הכלכלנים אבל יש בהן חסרון. הנתונים החיוביים עשויים להגדיל את הסבירות לעליית הריבית ע"י הבנק הלאומי הצ'כי (ČNB). "הכלכלה הצומחת במהירות, שוק העבודה המחושב יתר על המידה ואינפלציה גבוהה, יגרמו ככל הנראה לבנק המרכזי להעלות את הריבית השנה כנראה בנובמבר אבל אולי בספטמבר" אמרה הכלכלנית הראשית של האיגוד הבנקאי הצ'כי.

ביקושים

מבחינת הביקושים, צמיחת התמ"ג ברבעון השני של 2017 נבעה מביקושים מקומיים וגלובליים כאחד. יחד עם הצמיחה הביתית שהולכת וצומחת לאורך זמן, קיימת פעילות חדשה שמשלבת את כל פקטורי הצמיחה בתחום הביקושים המקומיים. לפי נתוני ČSÚ, הצמיחה בתוצר המקומי הגולמי השנה תרמה לעלייה בהוצאות ב-1.7%, בעלייה בצריכה הביתית ברמה של 1.5% ובעלייה של 2.1% בתחום סחר החוץ.

הוצאות

מבחינת ההוצאות, ההוצאה של משקי הבית (בכל סוגי הצריכה) גדלה ב-1.8% ברבעון וב-4.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. גם ההוצאה הממשלתית גדלה ב-0.4% ברבעון וב-1.9% לעומת השנה המקבילה אשתקד. גם ההוצאות על נכסים גדלו ברבעון השני של 2017, הן יחסית לרבעון הראשון והן יחסית לתקופה המקבילה ב-2016.

השקעות

מבחינת השקעות, ההשקעות גדלו לא רק בתחומי התחבורה והנדל"ן אלא גם בתחומי הציוד והמכונות וכן בתחומי ההשקעה במבנים. בהשוואה לרבעון הראשון, ההשקעה בנכסים ברבעון השני הייתה דומה (6.3%), אך לעומת הרבעון המקביל זו הייתה עלייה של 7.7%.

סחר חוץ

תוצאות יציבות בתחום סחר החוץ גרמו אף הן לצמיחת הכלכלה הצ'כית. מאזן סחר החוץ בסחורות ובשירותים ברבעון השני של 2017 הגיע ל-92,000,000 קרונות צ'כיות. היצוא שגדל ריאלית ב-7.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, נבע מסחר בציוד תחבורתי וכן מסחר במכונות ובציוד חשמלי. צמיחת היבוא ב-6.2% תרמה משמעותית לענפים שונים בתעשיית הרכב, לייצור של ציוד חשמלי ולמסחר במתכות בסיסיות.

תעסוקה

הצמיחה הכלכלית הצ'כית מלווה בצמיחת התעסוקה וסך כל המועסקים עלה ב-0.4% ברבעון. בהשוואה לשנה שעברה זוהי עלייה של 1.3% והיא מקבילה לעליות בתחום הכלכלי בצ'כיה כולה. כך מתברר מניתוח הנתונים שנעשה ע"י ČSÚ – הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בצ'כיה.

מידע נוסף על כלכלת צ'כיה יש פה.


פראג, כי 100,000 סינים לא טועים!

נשלח 25 בספט׳ 2017, 4:50 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 25 בספט׳ 2017, 4:52 ]

פראג, כי 100,000 סינים לא טועים! 

מנורה סינית

תיירים מדרום קוריאה ומסין הם שיאני המבקרים בפראג בשנת 2017. מסין הגיעו לפראג בשנה האחרונה כ-100,000 תיירים ומדרום קוריאה כ-140,000. למעשה, מספר התיירים בפראג מארצות אסיה עולה כל שנה (מלבד יפן שנדבר עליה בהמשך). הסיבה לכך נעוצה בטיסות הישירות לפראג מערים שונות באסיה השונות אבל לא רק...

הביקוש לטיולים בפראג התחיל בעקבות סרטים וסדרות טלוויזיה אסייאתיות שצולמו בפראג, למשל סדרת דרמה סינית רומנטית פופולרית צולמה על מדרגות אולם קונצרטים בפראג, הרודולפינום. גם סדרת טלוויזיה מדרום קוריאה גרמה לתוצאות דומות ופראג הפכה למקום נישואין פופולרי לזוגות אסייאתים, מה שגורם לזרם מבקרים רב של תיירים מאסיה באזור גשר קארל והאזור של העיר העתיקה.

בפראג צולם גם סרט הודי פופולרי וכן מספר סצינות מסרטי בוליווד, מה שמביא לעיר גם עשרות אלפי תיירים מהודו כל שנה. במחצית השנה הראשונה של 2017 הגיעו לעיר כ-40,000 תיירים מהודו לעומת כ-60,000 בשנת 2016 כולה. התיירות מהודו נחשבת למפתיעה במיוחד כי עד היום אין טיסה ישירה מערים בהודו לפראג והאמת היא שגם מיפן אין טיסה ישירה לפראג אבל היפנים מגיעים בהמוניהם לפראג. כ-80,000 בשנת 2016.

אבל לא רק הטלויזיה "אשמה" במצב ומסעות פרסום ממוקדים בדרום קוריאה ובסין התחילו לשאת פירות. בפראג מעריכים שהמגמה לא צפויה להשתנות בקרוב והם כבר מפיקים מפות, מדריכי טיולים ומידע תיירותי בסינית, קוריאנית ויפנית וכן פורטל אינטרנטי בשפות אלו.

בשורה מעולה למשקיעים!

אולי תתפלאו אבל גם אתם יכולים להרויח מתנועת התיירות האסייתית לפראג, בעיקר לאזורי התיירות בפראג 1. רכישת דירות להשקעה באזור והשכרתן לטווח קצר (באמצעות Airbnb למשל) יכולה להשיא תשואה דו ספרתית כל שנה. עכשיו רק נשאר לכם ללמוד קצת יותר אודות ההשקעה בדירות לתיירות בפראג.

אחרי 12 שנים של המתנה כיכר ואצלאב בפראג משנה את פניה

נשלח 13 בספט׳ 2017, 6:34 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 13 בספט׳ 2017, 6:36 ]

אושר שיפוץ נרחב לכיכר ואצלאב בפראג 

מבט מהמוזיאון הלאומי של פראג אל כיכר ואצלאב

לאחר 12 שנות המתנה סוף סוף התקבל אישור לשיפוץ כיכר ואצלב ע"י משרד האדריכלים יעקב סיגלר. הצעתו של משרד זה זכתה בתחרות לעיצוב הכיכר שאורגנה ע"י עיריית פראג עוד ב-2005, אך שורשי השיפוץ עמוקים יותר וראשיתו עוד בימים שואצלב האוול היה נשיא צ'כיה (1998-2002). זוהי כמובן בשורה נהדרת למשקיעים באיזור.

כיכר ואצלב הוקמה באמצע המאה ה-14 ושימשה בתחילה כשוק סוסים. כיכר זו הייתה עדה לאירועים היסטוריים רבים, למשל הקראת הצהרת העצמאות הצ'כית ב-1918, הפלישה הסובייטית ב-1968, צלצול המפתחות כחלק ממהפכת הקטיפה ב-1989 ועוד.

בהודעת העירייה בפייסבוק נכתב : "סוף סוף! הויכוח על צורת הכיכר הסתיים. המדרכות בכיכר יורחבו והיא תהיה ירוקה יותר ללא חשמלית ועם פחות מכוניות". גם יעקב סיגלר בירך על האישור בראיון לעיתון Mladá fronta Dnes: "התכנית שאושרה תוכיח שמשהו קורה ומשתנה בפראג".

הסוגיות שעיכבו את האישור כללו חששות בנוגע לשימור המראה של הכיכר, חששות לגבי סוגי העצים וחששות בטחוניים, למשל האם ייחסמו מצלמות האבטחה במקום. בעיה שטרם נפתרה היא דוכני הנקניקיות בכיכר וטרם הוחלט עתידם : עיצוב מחדש או סילוק.

במסגרת השיפוץ המדרכה בכיכר תורחב ב-25% ל-17 מטר על חשבון 70 מקומות חנייה, מה שיותיר רק 20 מקומות חנייה בכיכר. כמו כן, לצד ארמון Koruna תישתל שורה נוספת של עצים ויוספו עצי דולב לעצי הליים הקיימים.

התכנית שאושרה אינה כוללת חשמלית, וזאת למרות הדיון שמתנהל על בנייה מחדש של מסלולי החשמליות בכיכר. מסלולים אלו פעלו בה כמאה שנה עד שהופסקה תנועת החשמליות בכיכר בשנת 1980.

ראש העיר פראג, Adriana Krnáčová כתבה בפייסבוק שהאישור הוא חדשות טובות: "זה צעד משמעותי ושיפוץ כיכר ואצלב עכשיו קרוב מתמיד. הכיכר זקוקה לשיפוץ ודחייתו למשך 12 שנים הייתה עקב חוסר רצון ללכת עד הסוף. היום אנחנו נמצאים במצב שזה פשוט הכרח. עכשיו נחכה להיתר בנייה אבל אפשר באופן תאורטי לבצע כמה עבודות הכנה כבר עתה".

לדבריה ניתן לקבל היתר בנייה במהירות ותקוותה היא שהשיפוץ יתחיל בשנה הבאה. היא הוסיפה ואמרה שלדעתה הכיכר כיום אינה ממלאת את תפקידה כמרכז החיים של פראג. גם ראש מחוז פראג 1 Oldřich Lomecký בירך על ההחלטה. בראיון לעיתון Mladá fronta Dnes הוא קיווה ששיפוץ הכיכר יחייה את גדולת העבר שלה.

מועד תחילת עבודות השיפוץ אמנם עדיין לא ידוע אך כתוצאה מהשיפוץ צפויים מחירי הנדל"ן באיזור לעלות. אם שקלתם השקעה במרכז העיר פראג. זה הזמן וזה המקום. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע גם לכם.


העליה הצפויה בשכר המינימום בצ'כיה בתחילת 2018

נשלח 6 בספט׳ 2017, 5:07 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 6 בספט׳ 2017, 5:08 ]

שכר המינימום בצ'כיה עולה שוב


ממשלת צ'כיה עושה צעד נוסף בנסיונותיה להעלות יותר את איכות החיים במדינה. החל מ-1.1.2018 יעלה שכר המינימום ב-1200 קרונות צ'כיות ויעמוד על 12,200 קרונות צ'כיות בחודש. שכר המינימום השעתי יעלה מ-66 קרונות צ'כיות ל-73.2 קרונות צ'כיות.

"העבודה צריכה להיות משתלמת ועובדים צ'כים צריכים לקבל שכר הגון" אמר בוהוסלב סובוטקה, ראש ממשלת צ'כיה. ממשלת צ'כיה מאמינה שהעלאת שכר המינימום תבטיח חיים טובים לעובדים, כלומר תספק מוטיבציה לעבודה כתחליף לשימוש בהטבות סוציאליות.

מטרת הממשלה הנוכחית בצ'כיה היא להגיע לשכר מינימום של לפחות 40% מהשכר הממוצע במשק. העלייה הנוכחית בשכר המינימום תשיג את המטרה הזו, כי שכר המינימום יהיה ברמה של 40.5% מהשכר הממוצע במשק הצ'כי.

מכיוון שצ'כיה נהנית כבר עכשיו משיעורי אבטלה נמוכים ומצמיחה כלכלית יציבה, ניתן לראות בצעד זה המשך רציונלי ומתבקש בדרך להפיכת צ'כיה למדינה אירופאית חזקה כלכלית.

עוד על שכר בצ'כיה


שכונת Modřany - היעד הנדלנ"י הבא בפראג

נשלח 6 בספט׳ 2017, 0:04 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 6 בספט׳ 2017, 0:29 ]

שכונת Modřany - הזדמנות להשקעה נדלני"ת באיזור שמתפתח במהירות

שכונת Modřany פראג

שכונת Modřany היא שכונה אותנטית של פראג למרות שרוב הזמן היא לא השתייכה לעיר. השכונה קיבלה את שמה בגלל צמח היקניתון הכחול שגדל על גדות נהר הוולטבה הסמוך (Modřany פירושו כחול בצ'כית). עד 1968 השכונה הייתה כפר עצמאי פרברי ורק בשנה זו עברה מנהלתית להיות תחת רובע פראג 4. למעשה, העובדה שהשכונה קרובה לפראג אבל עצמאית במידה גרמה לה לפתח אישיות משלה. 

נוף עירוני אותנטי ב-Modřany 

לעומת מה שאנחנו רגילים לראות בפראג, לשכונת Modřany יש ייחוד מבחינה אדריכלית. השכונה כוללת מבני מימי הביניים, רחובות ציוריים וכן בתים ווילות מימי הרפובליקה הצ'כית הראשונה (1918-1938). עם זאת, שלא כמו בשכונות אחרות בפראג (וינוהרדי, נוסלה, הולושביצה ואחרות) חיפוש אחר בתי מגורים מלבנים כאן היא משימה קשה. השכונה פשוט דילגה על העידן של בתי מגורים גדולים ועברה ישר לדיור סוציאליסטי. לכן, כל אחד יכול להבחין בקלות בין בתים ישנים ומקסימים בסגנון הישן (למשל וילות מימי הרפובליקה הצ'כית הראשונה) ובין בנייני פאנלים (panelak). עם זאת, פרויקטים חדשים של דיור בשכונה כמו Modřanka מבטיחים עתיד אופטימי לעיצוב העירוני של השכונה.

שילוב בין הטבע לאוכלוסיה

הודות למיקום השכונה לאורך גדות הוולטבה היא שימשה כבר בשנות ה-60 כיעד לתיירות ולנופש. השכונה נהנית מתכנון מוקפד בתחום הפיתוח העירוני והיא מוקפת בשטחים ירוקים רבים, יערות ואפילו אזורי טבע מוגנים. הפארק המוכר ביותר בשכונה הוא Modřanská rokle - Modřany Gorge, יעד פופולרי לטיולים רגליים של תושבי פראג בסופי השבוע. 

מגורים נוחים והזדמנויות פנאי מעניינות 

שלא יהיה לכם ספק – שכונת Modřany כיום היא מפותחת למדי ונחשבת לשכונת מודרנית של פראג. מיותר לומר שכל צרכי היומיום של תושבי השכונה מקבלים מענה מושלם כולל בתי ספר, חנויות מכולת, מסעדות, בתי קפה, מרפאות וכל השירותים סוציאליים והעסקיים האחרים. בנוסף, מרכז הקניות Novodvorská Plaza נמצא במרחק 10 דקות נסיעה מהשכונה. השכונה היא גם מקום נפלא לפעילויות פנאי: Freestyle Park Modřany נמצא על גדות הוuלטבה ובו כל אחד יכול למצוא את מבוקשו –  כדורגל, כדורעף חופים, אתר נופש עם מיני גולף הרפתקני, ואזורים גדולים של דשא לפעילויות ספורטיביות אחרות ולפיקניק. אם ברצונכם לחוות הרפתקאה מסוג אחר אתם מוזמנים לביקור במסלול מרוצי הסוסים Prague-Velká Chuchle Racecourse. מסלול זה נחשב לאחד ממסלולי המרוצים המרכזיים בצ'כיה. 

גישה ממרכז העיר 

ממחוז Modřany יש גישה תחבורתית מצויינת למחוזות הפנימיים של פראג, הן באמצעות כבישים והן באמצעות מערכת תחבורה ציבורית משולבת. (Prague integrated public transport system -PIT). קישור תחבורתי נוח במיוחד למרכז העיר אפשרי באמצעות קו ארוך של החשמלית ויש לקו הזה גם בונוס: מקו החשמלית הזה נשקפים נופים מרהיבים של נהר הולטובה. תחנות הרכבת התחתית הקרובה ביותר לשכונה הן nádraží Smíchovské בפראג 5 ו-‘Kačerov’ בפראג 4. בשכונה יש גם תחנת רכבת.

המתווה של פיתוח עתידי בשכונת Modřany 

שכונת Modřany צפויה לצמוח מהר ובקרוב תשנה את דמותה העירונית בגלל פרויקטים חדשים שנבנים. כבר עכשיו עומד בפני סיום פרויקט Modřanka שכולל בניית בתי דירות חדשים בשכונה. הפרויקט מוקם בכמה שלבים ויכלול 294 דירות חדשות בגדלים שבין 10-160 מ"ר, כלומר דירות שחלוקתן נעה מ- 1+kk ל- 5+kk.

פרויקט מגורים נוסף של קבלנים ידועים מתוכנן בשכונה ויכלול בהמשך מאות יחידות דיור בסטנדרט גבוה. 

סיכום 

מגורים בשכונת Modřany מתאימים לאנשים שאוהבים פרברים שקטים ואותנטיים בקרבת מרכז העיר. שכונת Modřany משלבת איכות ואוירה, נגישות לנוחות של העיר ופוטנציאל רב לפיתוח עתידי. 

רוצים לדעת עוד על השקעה בפרויקטים חדשים של נדל"ן בפראג? בשכונת Modřany ובשכונות אחרות? הרשמו לניוזלטר שלנו או  צרו איתנו קשרכתבו עלינו בישראל היום

נשלח 31 באוג׳ 2017, 10:44 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 31 באוג׳ 2017, 10:45 ]

כתבו עלינו בישראל היום

אפס מס ירושה בצ'כיה

נשלח 26 באוג׳ 2017, 2:12 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 26 באוג׳ 2017, 2:21 ]

מס ירושה אפס – עוד סיבה טובה להשקיע בנדל"ן בצ'כיה 


במאמרים קודמים תיארנו למה השקעה בנכסים להשקעה ובנכסי נדל"ן בצ'כיה היא השקעה משתלמת. הנה מבחר מהפוסטים שעסקו בנושאים אלו:

בפוסט זה נציג לפניכם סיבה נוספת לקניית נכס נדל"ן בצ'כיה – מס ירושה אפס

למעשה אף אחד לא אוהב לחשוב על השלב שבו הוא ילך לעולמו, אולם לאחרונה נשאלנו ע״י זוג לקוחות מבוגרים מהו גובהו של מס הירושה בצ׳כיה, כמובן שהם הופתעו לגלות שהוא לא קיים בצ׳כיה ולמעשה עוד באותה פגישה הם החליטו לרכוש בפראג נכס מניב שהם יודעים שילדיהם יהנו ממנו גם לאחר מותם וללא מיסים מיותרים שיכבידו על היורשים.

בהרבה מדינות בעולם כולל בישראל, אדם שקיבל בירושה נכס נדל״ן נדרש לשלם עליו מס ירושה, גובה המס מחושב כאחוזים מערכו של הנכס כאשר האחוזים משתנים ממדינה למדינה.

בצ׳כיה לעומת זאת החל משנת 2014 בוטל מס הירושה והוא למעשה לא קיים, החוק החדש למעשה מאפשר לכם להוריש את נכסי הנדל״ן שלכם ללא מיסוי כלשהו. 

איך לצמצם את העלויות של תהליך הירושה בצ'כיה?

למרות הפטור ממס ירושה בצ׳כיה תהליך הירושה והעברת הבעלות כרוך בעלויות כספיות לעיתים לא מבוטלות כלל. כמעט כל תהליך ירושה מחוייב לעבור אישרור אצל נוטריון, אלו גובים את שכרם כאחוזים מסכום הירושה ולעיתים קרובות זה מתבטא בסכומים גבוהים מאד. הנכס מחויב גם לקבל שמאות ע״י שמאי מקרקעין מוסמך ומאושר ע״י הממשלה. במידה ורוצים לחסוך תהליך זה ואת העלויות הכרוכות בו ניתן לתת במתנה את נכסי הנדל״ן. קרובי משפחה מדרגה ראשונה פטורים ממס בפועל. 

איך למכור נכסי נדל"ן שהתקבלו כירושה מבלי לשלם מס הכנסה?

במידה ואתם מעוניינים לממש את הנכס שירשתם, למרות שנכסי נדל"ן שהתקבלו כירושה אינם מחויבים בתשלום מס ירושה, הם יכולים להיות מחויבים בתשלום מס הכנסה על רווחי הון לאחר שהם נמכרים. לפי החוק הצ'כי כל רווחים מרכישת נכסי נדל"ן נחשבים כהכנסה וממוסים בהתאם. אבל יש יוצא מהכלל – אם בעלי הנכס מחזיקים בנכס שלהם לפחות 5 שנים לפני מכירתו, ההכנסה ממכירת הנכס אינה מחויבת בתשלום מס הכנסה. במקרה שמדובר בנכס נדל"ן שהתקבל בירושה, תקופת הזמן בה המוריש החזיק בנכס לפני מותו נחשבת גם לצורך הפטור ממס רווחי הון. למשל : אם בעל הנכס החזיק בנכס מסוים שנתיים לפני מותו, אזי היורשים שלו יכולים למכור את הנכס תוך 3 שנים מבלי לשלם מס הכנסה.

הורשת נכסי נדל"ן במערכת המסוי הצ'כית 

לפניכם סקירה קצרה של מיסים הקשורים להורשת נכסי נדל"ן בצ'כיה:

  • מס ירושה – אין מס על ירושות בצ'כיה החל מ-2014 
  • מס בעלי נדל"ן – המורישים צריכים להגיש דוח מס על נדל"ן שהם ירשו. הדוח צריך להתקבל במס הכנסה עד סוף ינואר של השנה שאחרי השנה שבה נרשם הנכס על שמם. זו גם תהיה השנה הראשונה שבה הם ישלמו את המס בעלי נדל"ן השנתי.
  • מס רכישה – אין מס רכישה עם נכסי נדל"ן שמועברים במסגרת ירושה. מאז 2016 מס הרכישה מוטל על הקונה לאחר רכישת רכש נדל״ן כלשהו. 
  • מס הכנסה – אין מס הכנסה על נכסי נדל"ן שנתקבלו בירושה. עם זאת, ייתכן ובעלי הנכס החדשים יידרשו לשלם מס הכנסה במידה וימכרו את הנכס מיד (כפי שפורט לעיל) 

ניתן למצוא מידע מפורט על המיסים השונים באתר האינטרנט שלנו. קראו עוד כאן

כפי שאתם נוכחים לדעת, לאחר שרכשתם נכס נדל"ן בצ'כיה, אינכם צריכים לפחד מהפתעות עתידיות לא נעימות בתחום המיסים וכך לא המשפחה שלכם. השקעה בנדל"ן בצ'כיה היא אטרקטיבית אך גם מורכבת במידה ואתם לא תושבי המדינה. אנחנו יכולים לעזור לכם. קראו את הפוסטים שכתבנו המבוססים על נסיון רב שנצבר בעשרות עסקאות נדל״ן עבור לקוחותנו בשנים האחרונות בשוק הנדל"ן הצ'כי או צרו איתנו קשר כאן.


רקע כללי על פילזן ועל השקעות נדל"ן בעיר

נשלח 22 באוג׳ 2017, 3:08 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 22 באוג׳ 2017, 3:09 ]

רקע כללי על פילזן ועל השקעות נדל"ן בעיר 


פילזן היא העיר הרביעית בגודל בצ'כיה והיא בירה של מחוז באותו שם. העיר נמצאת במפגש של 4 נהרות כ-90 ק"מ ממערב לפראג ומתגוררים בה כ-200,000 איש. העיר נוסדה בשנת 976 והפכה במהרה לעיר מסחר מרכזית בזכותה שני גורמים: מיקומה הגאוגרפי בצומת מסחרית ומחצבי הטבע שהיא עשירה בהם. מספר מצורים שהוטלו על העיר לא צלחו והיא שימשה כמקום מושבו של רודולף השני, קיסר האימפריה הרומית החדשה.

עיר שיש בה הכל

מבחינה אדריכלית העיר מושפעת מסגנון הבארוק והחל מ-1989 מבנים היסטוריים רבים עוברים בה שחזור. מבחינה אקדמית יש בעיר 3 אוניברסיטאות ומבחינה כלכלית ותרבותית היא המרכז של מערב בוהמיה. משנות ה-90 חל גידול בהשקעות בעיר, בעיקר השקעות זרות כמו חברות Daikin ו-Panasonic שיש להן מפעלים בעיר. וכאילו לא די בכך – פילזן גם נבחרה כבירת התרבות של אירופה לשנת 2015, מה שמשך אליה עניין והשקעות נוספות.

פילזן היא אחת הערים המבוססות כלכלית בצ'כיה ותושביה מתהדרים בתוצר לאומי גולמי גבוה לנפש - 44,000 דולר לאדם. תורמת לכך העובדה שבמקום נמצא מפעל המכוניות סקודה, מפעלי בירה פילזנר, אתרי ספא מפנקים והמזקקה הגדולה בצ'כיה. ואיך אפשר בלי הנקודה היהודית ? בטח תשמחו לשעת שבפילזן נמצאים כמה מבתי הכנסת הגדולים בעולם, למשל בית הכנסת העתיק שהוא השני בגודלו בעולם שבו מתקיימים קונצרטים שונים.

בית הכנסת הגדול בפילזן

וזוהי רק ההתחלה..

כיום פילזן ממשיכה להינות מהמיקום הגאוגרפי שלה גם מבחינה כלכלית. לעיר חיבור תחבורתי הן לפראג והן לגרמניה באמצעות כבישים מהירים. כמו כן, העיר קרובה לשדה התעופה הבינלאומי של צ'כיה ומשיכת השקעות זרות היא אחת מיעדי העיר, כלומר היא נמצאת בתכנית הפיתוח העירונית. הוכחה לכך היא העובדה שפילזן היא העיר הצ'כית היחידה שחברה ברשת מרכזי הסחר הבינ"ל. בכך מצטרפת העיר לכ-330 ערים בעולם ומשתפת משקיעים זרים (חברות ופרטים) במידע עסקי רב ערך.

מבחינה נדל"נית

מבחינה נדל"נית פילזן מהווה את מוקד המשיכה השני בצ'כיה אחרי פראג, וזאת למרות שהיא רק העיר הרביעית בגודלה במדינה. מחירי השכירויות בפילזן נעים בין 3.75-4.2 אירו למ"ר בחודש, כמעט כמו בפראג (3.8-4.25 אירו לחודש למ"ר). למעשה, כבר ב-2013 נרשמה עליה של 12% בשנה במחירי הדירות בפילזן בזמן שבפראג העליות היו מתונות יותר. עם זאת, הטלויזיה הצ'כית דיווחה שבשנת 2017 המחירים באזור פילזן ירדו ב-6.1%.

עם זאת, פילזן היא עיר מעולה להשקעה נדלנ"ית מסיבה אחת: זוהי עיר אוניברסיטאית ובנייה למגורים עבור סטודנטים הוא טרנד שצובר תאוצה בצ'כיה. אתר נוסף טוען שהשקעה בפילזן היא כדאית פעמיים: ההשקעה הראשונית היא מהנמוכות באירופה והתשואה שמתקבלת היא גבוהה יחסית.

כאן תוכלו להרחיב ולקרוא עוד על השקעה בפילזן.

אם תרצו לקבל מידע מאיתנו על אפשרויות ההשקעה בעיר כעת, צרו איתנו קשר ונשמח להציע לכם הזדמנויות השקעה מעניינות בעיר.


קניית נכסים בצ'כיה והפעם - Racice (רק 50 דקות מפראג)

נשלח 22 באוג׳ 2017, 2:53 על ידי Conbiz Info Center   [ עודכן 22 באוג׳ 2017, 2:54 ]

קניית נכסים בצ'כיה והפעם ב-Racice (רק 50 דקות מפראג)

טירה בצ'כיה

בית חווה מהמאה ה-19 עם שישה חדרי שינה וחמישה חדרי אמבטיה עומד למכירה ב-Racice, עיירה קטנה ליד פראג. הבית משתרע על כ-240 מ"ר וכולל שתי קומות בשטח של כמעט דונם. בחצר הבית יש עצי אגוז ודובדבן בוגרים וכן בריכה עם עופות מים ומחירו, שימו לב, רק 484,000 דולר אמריקאי. 

בתחילת המאה ה-20 המקום שימש כבית מלאכה וכמבנה לייבוש כשות אך הוא שופץ בין השנים 1989-1993 ע"י בעליו הנוכחיים. למשל הבניין הישן ששימש לאחסון כרכרות משמש היום כמרפסת עם אח גדולה ובר. הריהוט של הבית כולל פרטי אספנות נכלל במחיר. הקירות שרובם צבועים בלבן עשויים מאבנים ומלבנים והרצפות, החלונות והמדרגות עשויים מעץ אורן.

הקומה הראשונה כוללת משרד וחדר שינה (שניהם עם נוף לכפר), מטבח, שני חדרי אמבטיה, חדר שירות עם תנור שמוזן בדלק ביולוגי, חדר אוכל ל-12 איש, מטבח נוסף, אח אבן ודלתות שנפתחות אל הגן. שני המטבחים כוללים משטחי עץ, ארונות אחסון ומכשירים בסיסיים.

הקומה השנייה כוללת יחידה נפרדת עם שני חדרי שינה וחדר אמבטיה. היחידה צופה לנוף ומרוהטת בספה וכורסאות מתקופת בידרמאייר. בשאר הקומה השנייה יש עוד 2 חדרי שינה (אחד מהם כולל גרם מדרגות חיצוני לגינה) ושני חדר אמבטיה. התקרות של חדר שינה אחד ושל חדר אמבטיה אחד עשויות מקורות מעוגלות מסורתיות.

הכפר Racice

הכפר Racice מאכלס כ-300 תושבים וכולל טברנות, חנויות, מסעדות וסופרמרקטים ברדיוס של 10 דקות נסיעה. באזור יש טירות רבות והוא משופע בשבילי אופניים, מגרשי טניס, אפשרויות לדיג ולרכיבה על סוסים ויש בו אפילו שדה תעופה קטן. הכפר גם משמש מרכז לחתירה ולשיט בקיאקים. הכפר נמצא במרחק 50 דקות נסיעה ברכב ממרכז פראג וכשעה נסיעה משדה התעופה רוזין, שדה התעופה הבינלאומי של צ'כיה.

סקירת שוק הנדל"ן בפראג

שוק הנדל"ן בפראג הוא יציב ורוב הבתים נמכרים מהר (בתוך שבועות) לאחר התעניינות מצד מספר קונים. "בשל המלאי המועט של דירות בפראג והעדר פיתוח חדש בעיר מסיבות בירוקרטיות, מחירי הנדל"ן בפראג עולים לפעמים בקצב של עלייה דו-ספרתית כל שנה" אומר תומאס בלהוטה, יועץ נדל"ן בכיר בחברת סבובודה ו-וויליאמס.

"השוק מונע ע"י שיעור אבטלה נמוך, גידול בשכר, ריביות נמוכות ומשכנתאות זמינות שהיו עד לאחרונה ברמה של 100%" אומרת בלנקה ווצ'קובה, מנהלת המחקר של סוכנות הנדל"ן הצ'כית JLL ומוסיפה "למשקיעים זרים צ'כיה ופראג מייצגות סביבה כלכלית יציבה ובטוחה עם רמת חיים גבוהה".

לדבריה "הביקוש השנה בשוק הנדל"ן צפוי לרדת בשל שני שנויים: החלת כללים נוקשים על לקיחת משכנתאות ושנוי בתחום מס הרכישה שהושת על הקונה". עם זאתפטר ויסנובסקי, מנהל סוכנות הנדל"ן Lexxus טוען ההפך: לדבריו עיכובים בפיתוח העירוני מגבילים את מלאי הדירות ושומרים על רמת מחירים גבוהה.

מי קונה נדל"ן בפראג?

"רוכשי הנכסים הזרים מהווים כ-15% מהקונים ומספרם עולה כאשר מדובר בדירות יוקרה" אומר ויסנובסקי "הם נוטים לחפש נכסים במרכז פראג ההיסטורי ובסמוך לו, למשל Lesser Town, the Castle District ושכונת וינוהרדי. רוב הקונים הזרים מגיעים מרוסיה, אוקראינה, מדינות האיחוד האירופי, בריטניה וארצות הברית ויש גם קבוצות קטנות של משקיעים מישראל, ויטנאם ומסין, בעיקר אנשי עסקים.

דגשים לגבי קניית נדל"ן בצ'כיה

צ'כיה חברה באיחוד האירופי למרות שהמטבע שלה הוא הקרונה הצ'כית. מאז 2011 אין כל מגבלות שמונעות מאזרחים זרים לרכוש נדל"ן במדינה. עם זאת תומס בלהוטה ממליץ להיעזר בשירותי של יועץ נדל"ן מקומי מסיבה אחת: כל התהליך האדמיניסטרטיבי של רכישת הנכס נעשה בצ'כית.

קונים זרים רבים מעסיקים עורך דין מקומי ושכר הטרחה לשעה מתחיל ב-2000 קרונות צ'כיות. בלהוטה טוען ששכר הטרחה יכול להגיע גם ל-5000 קרונות צ'כיות לשעה שכמדובר במשרד עו"ד בינלאומי. לכך יש להוסיף מס רכישה בסך 4% שמשולם ע"י הקונה ומס נדל"ן, אבל המשכנתאות יכולות לממן 80-70% מסכום הרכישה.

רוצים לשמוע עוד על רכישת נדל"ן בצ'כיה ממקור ראשון? דברו איתנו


1-10 of 109